Детрімакс® 2000

ДЕТРІМАКС® 2000 (DETRIMAX® 2000)

 

Дієтична добавка

 

ДЕТРІМАКС® 2000 капсули, що містять вітамін D3 (холекальциферол), розчинений в сафлоровій олії, що покращує засвоєння вітаміну D3.

 

Склад (на 1 капсулу): вітамін D3 (холекальциферол) 50 мкг (2000 МО);

допоміжні речовини: масло сафлорове; оболонка: желатин, гліцерин, вода.

Поживна (харчова) цінність 1 капсули: білки – 0,07 г; жири – 0,16 г, вуглеводи – 0,012 г; енергетична цінність (калорійність) 1 капсули: 1,8 ккал. Поживна (харчова) цінність на 100 г продукту: білки – 28,04 г; жири – 66,13 г, вуглеводи – 4,92 г; енергетична цінність (калорійність) на 100 г продукту:

727,0 ккал.

 

Властивості вітаміну D3:

 

Вітамін D3 (холекальциферол) – життєво важливий жиророзчинний вітамін, необхідний для забезпечення діяльності практично всіх органів і систем людського організму.

 

 1. Кісткова система. Вітамін D3 приймає участь в регуляції фосфорно-кальцієвого обміну: сприяє засвоєнню кальцію в кишківнику, підтримує необхідний рівень кальцію та фосфору в крові, активізує кістковий метаболізм. Сприяє забезпеченню міцності кісток і зубів, зниженню ризику розвитку рахіту, остеомаляції1,2.

 

 1. Ендокринна система. Вітамін D3 впливає на метаболізм глюкози і інсуліну, а дефіцит вітаміну D3 є фактором ризику для розвитку інсулінорезистентності, порушення толерантності до глюкози. Вітамін D3 може стимулювати секрецію інсуліну бета-клітинами підшлункової залози, а також опосередковано активує кальцій-залежну ендопептідазу бета-клітин, яка перетворює проінсулін в активний інсулін. Вітамін D3 може впливати на чутливість тканин до інсуліну безпосередньо, стимулюючи експресію рецепторів інсуліну в клітинах14. Вітамін D3 позитивно впливає на ліпідний обмін, сприяючи зниженню в крові рівня загального холестерину, тригліцеридів та ліпідів низької щільності Вітамін D3 відіграє істотну роль в корекції ожиріння і перебігу метаболічного синдрому.

 

 1. Репродуктивна функція. Вітамін D3 стимулює синтез жіночих і чоловічих статевих гормонів: естрогену, прогестерону, тестостерону. Вітамін D3 позитивно впливає на репродуктивну функцію, як жінок, так і чоловіків12,13. Рекомендується для застосування у пар, які планують вагітність або зазнають труднощів при зачатті дитини. У жінок з достатнім рівнем вітаміну D3 запліднення яйцеклітин відбувається частіше. Нормальний рівень вітаміну D3 дозволяє поліпшити результати екстракорпорального запліднення. Найімовірніше, цей ефект обумовлений впливом вітаміну D3 на ендометрій. Прийом вітаміну D3 дозволяє підвищити товщину ендометрія у жінок з синдромом полікістозних яєчників.

 

 1. Імунна система. Сприяє активації захисної функції організму, позитивно впливаючи як на вроджений, так і набутий імунітет3. Вітамін D3 запускає синтез в організмі власних антимікробних пептидів: каталіцідіна і дефензинів. Вітамін D3 сприяє зниженню ризику розвитку застудних захворювань4. Вітамін D3 забезпечує регулюючий вплив на зростання, розвиток та оновлення клітин імунної системи5,6. Нестача вітаміну D3 в організмі може призводити до послаблення імунного захисту організму.

 

 1. Онкогенез. Вітамін D3 та його метаболіти можуть знижувати вірогідність розвитку різних видів раку (найбільш масштабні дослідження були проведені стосовно раку молочної залози та колоректального раку).18,20,21 Вітамін D3 здатний пригнічувати пухлинний ангіогенез (утворення нових кровоносних судин у тканинах пухлини), посилювати міжклітинні взаємодії та за рахунок цього уповільнювати проліферацію (розростання тканини шляхом інтенсивного поділу клітин), крім цього допомагає підтримувати нормальний градієнт кальцію в клітинах, що є важливим чинником для процесів нормальної диференціації клітин, також вітамін D3 сприяє зменшенню проліферації клітин, які ще не є пухлинними, але є високо ризиковими19.

 

 1. Нервова система. Позитивно впливає на діяльність нервової системи, у тому числі психо-емоційну сферу та когнітивні функції: настрій, пам’ять, увагу, працездатність, загальний тонус організму. Вітамін D3 бере участь у синтезі нейромедіаторів – біологічно активних речовин, за допомогою яких здійснюється передача імпульсів між нервовими клітинами8. Вітамін D3 здатний надавати позитивний вплив на синтез серотоніну та допаміну10, які мають величезне значення для нормального психо-емоційного стану людини9.

 

 1. Серцево-судинна система. Вітамін D3 є важливим фактором нормального функціонування серцево-судинної системи 16,17. Вітамін D3 позитивно впливає на важливі фактори протидії розвитку артеріальної гіпертензії: нормальне функціонування ендотелію, стан м’язової стінки судин, та на процеси згортання крові.

 

 1. Регулювання енергетичного потенціалу клітин. Сприяє зняттю втоми і підвищенню тонусу організму через регулювання власного енергетичного потенціалу клітин. В результаті впливу вітаміну D3 в мітохондріях клітин підвищується синтез АТФ (аденозинтрифосфату), який є власним універсальним джерелом енергії для всіх біохімічних процесів, що протікають в організмі7.

 

 1. М’язова система. Вітамін D3 сприяє підтримці сили м’язів і нервово-м’язової провідності3, завдяки чому знижує ризик падінь та переломів.

 

 1. Бронхо-легенева система. Вітамін D3 сприяє запобіганню патологічних змін гладких м’язів повітроносних шляхів, регулює скорочення м’язів дихальних шляхів і запальну відповідь, що сприяє нормальному функціонуванню легенів11

 

Властивості сафлорової олії:

Сафлорова олія – рослинна олія, що отримується з насіння сафлору красильного (Carthamus tinctorius), яка містить Омега-6 поліненасичені жирні кислоти, жиророзчинні вітамін Е і К. Сафлорова олія покращує засвоєння вітаміну D3.

 

Потреба у вітаміні D3 може підвищується при:

 • недостатньому перебуванні на сонці (у тому числі у зв’язку з графіком роботи)
 • недостатньому споживанні продуктів, що містять вітамін D3
 • вегетаріанській або низькокалорійній дієті
 • проживанні в регіонах з забрудненим довкіллям
 • дефіциті сну
 • використанні кремів з УФ-фільтрами

 

Вживання капсул ДЕТРІМАКС® 2000(згідно з  рекомендаціями до споживання) та одночасне помірне перебування під сонячним світлом не дає ризику передозування Вітаміну D3.

 

Рекомендації до споживання: дієтична добавка до раціону харчування – додаткове джерело вітаміну D3; сприяє зміцненню та належному функціонуванню імунної, нервової та м’язової системи, допомагає підтримувати кістки та зуби в здоровому стані, стимулює всмоктування кальцію та фосфору з шлунково-кишкового тракту.

 

Спосіб вживання та рекомендована добова доза: дорослим по 1 капсулі один раз на 3 дні.

Тривалість курсу споживання: 2 – 3 місяці.  Більш тривале застосування узгодити з лікарем.

 

Застереження до споживання: гіперчутливість до вітамину D та прояви інтоксикації вітаміном D; виражені порушення функції нирок, сечокам’яна хвороба, підвищений вміст кальцію і / або фосфору в крові, активні форми туберкульозу легенів, саркоїдоз, підвищена чутливість до окремих компонентів. У період вагітності або годування груддю вітамін D3 повинен надходити до організму у необхідній кількості. Вітамін D3 слід застосовувати у період вагітності лише у разі потреби у строго рекомендованому дозуванні відповідно до рекомендацій лікаря. Не використовувати як заміну повноцінного раціону харчування. Не перевищувати рекомендовану добову дозу. Не вживати після строку придатності зазначеного на упаковці. Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем.

Форма випуску: капсули по 250 мг по 30, 60 або 120 капсул у флаконі, по 1 флакону у картонній коробці.

Умови зберігання: зберігати  у щільно закритій первинній упаковці виробника, в сухому місці, при температурі не вище 30 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Вжити до або дата виробництва та строк придатності /Номер партії: наноситься на етикетку флакона та коробку

Термін зберігання: 3 роки.

Не є лікарським засобом.

Виробник: Юніфарм, Інк., (Unipharm, Inc.), Юридична адреса: 350 П`ята авеню, 6701, НьюЙорк, 10118, США; 350 Fifth Avenue, Suite 6701, New York, N.Y. 10118, USA

Адреса виробництва: 75 Прогрес Лейн, Вотербері, Коннектикут, 06705, США

(Manufacturing site:  75 Progress Lane, Waterbury, Connecticut 06705) www.unipharm.com

Телефон в Україні: +38 044 594 70 00, www.unipharm.ua

 

 

Література:

 1. European Food Safety Authority (EFSA), Scientific Opinion on the substantiation of a health claim related to vitamin D and contribution to normal bone and tooth development pursuant to Article 14 of Regulation (EC) No 1924/20061 EFSA Journal 2014;12(2):3579
 2. European Food Safety Authority Scientific Opinion on the substantiation of a health claim related to vitamin D and risk of falling pursuant to Article 14 of Regulation (EC) No 1924/20061/ EFSA Journal 2011;9(9):2382
 3. European Food Safety Authority. Scientific Opinion on the substantiation of health claims related to vitamin D and normal function of the immune system and inflammatory response (ID 154, 159), maintenance of normal muscle function (ID 155) and maintenance of normal cardiovascular function (ID 159) pursuant to Article 13(1) of Regulation (EC) No 1924/20061 /EFSA Journal 2010; 8(2):1468  [17 pp.].
 4. Adrian R Martineau David A Jolliffe, Richard L Hooper, et al. Vitamin D supplementation to prevent acute respiratory infections: systematic review and meta-analysis of individual participant data’. BMJ 2017;356:i6583.)
 5. Martin Hewison Vitamin D and immune function: an overview Proceedings of the Nutrition Society (2012), 71, 50–61
 6. Снопов С.А. Механизмы действия витамина D на иммунную систему.
  |Медицинская иммунология 2014, Т. 16, № 6, стр. 499-530
 7. Roger Bouillon and Annemieke Verstuyf. Vitamin D, Mitochondria, and Muscle/ J. Clin Endocrinol Metab, March 2013, 98(3):961–963
 8. Mathias Schlögl Michael F Holic  Vitamin D and neurocognitive function
  | Clinical Interventions in Aging 2014:9 559–568
 9. Rhonda P. Patrick and Bruce N. Ames. Vitamin D hormone regulates serotonin synthesis. Part 1: relevance for autism/ The FASEB Journal, 2017, 28, No.6 , pp:2398-2413.
 10. Edward A. Shipton and Elspeth E. Shipton Vitamin D and Pain: Vitamin D and Its Role in  the Aetiology and Maintenance of Chronic Pain States and Associated Comorbidities./ Pain Research and Treatment. Volume 2015, Article ID 904967, 12 pages
 11. Martineau AR, Cates CJ, Urashima M, Jensen M, Vitamin D for the management of asthma. |Cochrane Database of Systematic Reviews 2016, Issue 9. Art. No.: CD011511
 12. С.Ю. КАЛИНЧЕНКО, М.И. ЖИЛЕНКО, Д.А. ГУСАКОВА и соавт. Витамин D и репродуктивное здоровье женщин.| Проблемы репродукции, 4, 2016 С.28-36.
 13. Тюзиков И.А., Калинченко С.Ю., Ворслов Л.О., Тишова Ю.А. Витамин D, мужское здоровье и мужская репродукция/ Андрология и генитальная хирургия. 2013. №4. С. 36-44.
 14. Mathieu C, Gysemans C. Vitamin D and diabetes. |Av Diabetol. 2006; 22(3):187-193.
 15. Tina Jafari, Aziz A. Fallah, Afshin Barani. Effects of vitamin D on serum lipid profile in patients with type 2 diabetes: A meta-analysis of randomized controlled trials./Clinical Nutrition, 35 (2016), 1259-1268.
 16. О.М. Драпкина, Р.Н. Шепель. Плейотропные эффекты витамина Д./ Рациональная фармакотерапия терапия в кардиологии 2016;12(2):227-233
 17. Дудинская Е.Н.*, Ткачева О.Н. Роль витамина D в развитии артериальной гипертензии| Кардиоваскулярная терапия и профилактика, 2012; 11(3)б С. 77-81.
 18. Mohr S.B., Gorham E.D., Alcaraz J.E. et al. (2013) Serum 25-hydroxyvitamin D and breast cancer in the military: a case-control study utilizing pre-diagnostic serum. Cancer Causes Control, Jan. 8.
 19. Cedric F. Garland et al. The Role of Vitamin D in Cancer Prevention. Am J Public Health. 2006 February; 96(2): 252–261.
 20. Sharon L. McDonnell et al. Serum 25-Hydroxyvitamin D Concentrations ≥40 ng/ml Are Associated with >65% Lower Cancer Risk: Pooled Analysis of Randomized Trial and Prospective Cohort Study. PLoS One. 2016; 11(4): e0152441.
 21. Lappe J. M. et al. Vitamin D and calcium supplementation reduces cancer risk: results of a randomized trial. Am J Clin Nutr. 2007 Jun;85(6):1586-91.