Детрімакс 4000®

ІНФОРМАЦІЙНА ЛИСТІВКА

 

ДЕТРІМАКС® 4000 (DETRIMAX® 4000)

 

Дієтична добавка

 

ДЕТРІМАКС® 4000 капсули, що містять вітамін D3 (холекальциферол), розчинений в сафлоровій олії, що покращує засвоєння вітаміну D3.

 

Склад (на 1 капсулу): вітамін D3 (холекальциферол) 100 µg (мкг) – 4000 IU (МО);

допоміжні речовини: сафлорова олія;  оболонка: желатин, гліцерин, вода

Харчова (поживна) цінність 1 капсули: білки – 0,04 g (г); жири – 0,08 g (г), вуглеводи – 0,02 g (г); енергетична цінність (калорійність) 1 капсули: 1,0 kcal (ккал). Харчова  (поживна) цінність на 100 g (г) продукту: білки – 24,86 g (г); жири – 56,63 g (г), вуглеводи – 14,06 (g) г; енергетична цінність (калорійність) на 100 (g) г продукту: 642,9 kcal (ккал).

 

Властивості вітаміну D3:

 

Вітамін D3 (холекальциферол) – життєво важливий жиророзчинний вітамін, необхідний для забезпечення діяльності практично всіх органів і систем людського організму.

Вітамін D3 регулює біля 3% геному людини, включно гени інсулінового рецептора та стероїдогенезу (синтезу всіх стероїдних та полових гормонів).

 

Дефіцит Вітамін D3 може бути фактором ризику розвитку метаболічного синдрому1.

 

Вітамін D3 має захисний ефект на функцію ендотелію шляхом стимулюванню синтезу NO та зниженню утворення активних форм кисню2.

 

 1. Кісткова система. Вітамін D3бере участь в регуляції фосфорно-кальцієвого обміну: сприяє засвоєнню кальцію в кишківнику, підтримує необхідний рівень кальцію та фосфору в крові, активізує кістковий метаболізм. Сприяє забезпеченню міцності кісток і зубів, зниженню ризику розвитку рахіту, остеомаляції

 

 1. Ендокринна система. Вітамін D3 впливає на метаболізм глюкози і інсуліну, а дефіцит вітаміну D3 є фактором ризику для розвитку інсулінорезистентності, порушення толерантності до глюкози. Вітамін D3 може стимулювати секрецію інсуліну бета-клітинами підшлункової залози, а також опосередковано активує кальцій-залежну ендопептідазу бета-клітин, яка перетворює проінсулін в активний інсулін. Вітамін D3 може впливати на чутливість тканин до інсуліну безпосередньо, стимулюючи експресію рецепторів інсуліну в клітинах4. Вітамін D3 позитивно впливає на ліпідний обмін, сприяючи зниженню в крові рівня загального холестерину, тригліцеридів та ліпідів низької щільності Вітамін D3 відіграє істотну роль в корекції ожиріння і перебігу метаболічного синдрому.

 

 1. Репродуктивна функція. Вітамін D3 стимулює синтез жіночих і чоловічих статевих гормонів: естрогену, прогестерону, тестостерону. Вітамін D3 позитивно впливає на репродуктивну функцію, як жінок, так і чоловіків6,7. Рекомендується для застосування у пар, які планують вагітність або зазнають труднощів при зачатті дитини. У жінок з достатнім рівнем вітаміну D3 запліднення яйцеклітин відбувається частіше. Нормальний рівень вітаміну D дозволяє поліпшити результати екстракорпорального запліднення. Найімовірніше, цей ефект обумовлений впливом вітаміну D3 на ендометрій. Прийом вітаміну D3 дозволяє підвищити товщину ендометрія у жінок з синдромом полікістозних яєчників.

Розвиток аденоми передміхурової залози (АПЗ) достовірно асоціюється з дефіцитом/недостатністю

             Вітаміну D3, згідно з наявними даними клінікоепідеміологічних досліджень8.

 

 

 

 1. Імунна система. Вітамін D3 сприяє активації захисної функції організму, позитивно впливаючи як на вроджений, так і набутий імунітет9. Вітамін D3 запускає в організмі синтез власних антимікробних пептидів: кателіцидинів і дефензинів. Вітамін D3 сприяє зниженню ризику розвитку застудних захворювань10. Вітамін D3 забезпечує регулюючий вплив на зростання, розвиток та оновлення клітин імунної системи11,12. Нестача вітаміну D3 в організмі може призводити до послаблення імунного захисту організму.

 

 1. Органи чуття. Розвиток діабетичної ретинопатії, як найбільш розповсюдженої причини сліпоти, та макулодистрофії (вікова макулярна дегенерація) пов’язані з дефіцитом вітаміну D13.

Розвиток та важкість перебігу синдрому сухого ока пов’язано з дефіцитом/недостатністю

вітаміну D в організмі14. Доведено, що додавання вітаміну D до раціону пацієнтів з синдромом сухого ока сприяло секреції сльози, зменшенню нестійкості сльози та зменшенню запалення поверхні очей15.

 

 1. Онкогенез. Вітамін D3 та його метаболіти можуть знижувати вірогідність розвитку різних видів раку (найбільш масштабні дослідження були проведені стосовно раку молочної залози та колоректального раку).16,17,18 Вітамін D3 здатний пригнічувати пухлинний ангіогенез (утворення нових кровоносних судин у тканинах пухлини), посилювати міжклітинні взаємодії та за рахунок цього уповільнювати проліферацію (розростання тканини шляхом інтенсивного поділу клітин), крім цього допомагає підтримувати нормальний градієнт кальцію в клітинах, що є важливим чинником для процесів нормальної диференціації клітин, також вітамін D3 сприяє зменшенню проліферації клітин, які ще не є пухлинними, але є високо ризиковими19.

 

 1. Нервова система. Вітамін D3 Позитивно впливає на діяльність нервової системи, у тому числі психо-емоційну сферу та когнітивні функції: настрій, пам’ять, увагу, працездатність, загальний тонус організму. Вітамін D3 бере участь у синтезі нейромедіаторів – біологічно активних речовин, за допомогою яких здійснюється передача імпульсів між нервовими клітинами20. Вітамін D3 здатний надавати позитивний вплив на синтез серотоніну та допаміну21, які мають величезне значення для нормального психо-емоційного стану людини22.

 

 1. Серцево-судинна система. Вітамін D3 є важливим фактором нормального функціонування серцево-судинної системи 23,24. Вітамін D3 позитивно впливає на важливі фактори протидії розвитку артеріальної гіпертензії: нормальне функціонування ендотелію, стан м’язової стінки судин та на процеси згортання крові.

 

 1. Регулювання енергетичного потенціалу клітин. Вітамін D3 сприяє зняттю втоми і підвищенню тонусу організму через регулювання власного енергетичного потенціалу клітин. В результаті впливу вітаміну D3 в мітохондріях клітин підвищується синтез АТФ (аденозинтрифосфату), який є власним універсальним джерелом енергії для всіх біохімічних процесів, що протікають в організмі25.

 

 1. М’язова система. Вітамін D3 сприяє підтримці сили м’язів і нервово-м’язової провідності26, завдяки чому знижує ризик падінь та переломів.

 

 1. Бронхо-легенева система. Вітамін D3 сприяє запобіганню патологічних змін гладких м’язів повітроносних шляхів, регулює скорочення м’язів дихальних шляхів і запальну відповідь, що сприяє нормальному функціонуванню легенів27.

 

 

 

Властивості сафлорової олії:

Сафлорова олія – рослинна олія, що отримується з насіння сафлору красильного (Carthamus tinctorius), яка містить Омега-6 поліненасичені жирні кислоти, жиророзчинні вітаміни Е і К. Сафлорова олія покращує засвоєння вітаміну D3.

 

Потреба у вітаміні D3 може підвищується при:

 • недостатньому перебуванні на сонці (у тому числі у зв’язку з графіком роботи);
 • недостатньому споживанні продуктів, що містять вітамін D3;
 • вегетаріанській або низькокалорійній дієті;
 • проживанні в регіонах з забрудненим довкіллям;
 • дефіциті сну;
 • використанні кремів з УФ-фільтрами.

 

Вживання капсул ДЕТРІМАКС® 4000 (згідно з  рекомендаціями щодо споживання) та одночасне помірне перебування під сонячним світлом не дає ризику передозування вітаміну D3.

 

Рекомендації щодо споживання: дієтична добавка до раціону харчування – додаткове джерело вітаміну D3 для дорослих, що мають підтверджений недостатній рівень споживання вітаміну D3. Сприяє зміцненню та нормальному функціонуванню імунної, нервової та м’язової систем, допомагає підтримувати кістки та зуби в здоровому стані, стимулює всмоктування кальцію та фосфору з шлунково-кишкового тракту.

Кількість (порція) дієтичної добавки, рекомендована для щоденного споживання: дорослим по

1 капсулі 1 раз на 2 дні під час вживания їжі, запиваючи водою.

Тривалість курсу споживання: 4-8 тижнів.  Більш тривале споживання узгоджується з лікарем.

За рекомендацією лікаря рекомендована добова порція дієтичної добавки та тривалість курсу споживання можуть бути змінені індивідуально.

Застереження щодо споживання: гіперчутливість до вітамину D та прояви інтоксикації вітамином D;
виражені порушення функції нирок, сечокам’яна хвороба, підвищений вміст кальцію і/або фосфору в крові, активні форми туберкульозу легенів, саркоїдоз, підвищена чутливість до окремих компонентів.

У період вагітності або годування груддю вітамін D3 повинен надходити до організму у необхідній кількості. Вітамін D3 слід застосовувати у період вагітності лише у разі потреби у строго рекомендованому дозуванні відповідно до рекомендацій лікаря. Не перевищувати рекомендовану порцію для щоденного споживання. Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.   Не вживати після строку придатності зазначеного на упаковці. Перед споживанням необхідно проконсультуватися з лікарем.

Форма випуску: капсули масою 150 mg (мг), по 60 капсул у картонній коробці (4 блістери по 15 капсул).

Умови зберігання: зберігати у первинній упаковці виробника при температурі від +15 °C до +25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності: 3 роки.

Не є лікарським засобом.

Виробник: Куртіс Хелс Капс С.А. (Curtis Health Caps S.А.)

Адреса виробництва: Висоготово, вул. Баторовска, 52, 62-081 Пшезмерово, Польща

(Manufacturing site: Wysogotowo, ul. Batarowska 52, 62-081 Przeźmierowo, Poland) для

Юніфарм Лабораторіз Лімітед (Unipharm Laboratories Limited). Юридична адреса: 38/39 Фіцвільям Сквер Вест, Дублін 2, DO2 NX53, Ірландія (38/39 Fitzwilliam Square West, Dublin 2, DO2 NX53, Ireland).

Телефон в Україні: +38 044 594 70 00, www.unipharm.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Література:

 

 1. Ford ES, Ajani UA, McGuire LC, Liu S. Concentrations of Serum Vitamin D and the Metabolic Syndrome Among U.S. Adults. Diabetes Care. 2005;28(5):1228-1230.
 2. Pigarova EA, Petrushkina AA. Non-classical effects of vitamin D. Osteoporosis and bone diseases. 2017;20(3):90-101.
 3. EFSA NDA Panel (EFSA Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies), 2014. Scientific Opinion on the substantiation of a health claim related to vitamin D and contribution to normal bone and tooth development pursuant to Article 14 of Regulation (EC) No 1924/2006. EFSA Journal 2014;12(2):3579, 12 pp.
 4. Mathieu C, Gysemans C. Vitamin D and diabetes. Av Diabetol. 2006;22(3):187-193.
 5. Jafari T, Fallah AA, Barani A. Effects of vitamin D on serum lipid profile in patients with type 2 diabetes: A meta-analysis of randomized controlled trials. Clin Nutr. 2016 Dec;35(6):1259-1268.
 6. Калинченко С.Ю., Жиленко М.И., Гусакова Д.А., Тюзиков Р. и др. Витамин D и репродуктивное здоровье женщин // Проблемы репродукции. 2016. Т. 22, № 4. С. 28-36.
 7. Тюзиков И.А. Калинченко С.Ю., Ворслов Л.О. и др. Витамин D, мужское здоровье и мужская репродукция // Андрология и генитальная хирургия. –2013. – № 4. – С. 36–44.
 8. Wieczorek K, Braczkowski RS, Skrzypek M, Stryjewski PJ, Kuczaj A, Al-Srory G. The comparison between vitamin d concentration in upper silesia patients with prostate cancer and with benign prostatic hyperplasia. J Biol Regul Homeost Agents. 2015 Jan-Mar;29(1):207-11.
 9. EFSA Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies (NDA); Scientific Opinion on the substantiation of health claims related to vitamin D and normal function of the immune system and inflammatory response (ID 154, 159), maintenance of normal muscle function (ID 155) and maintenance of normal cardiovascular function (ID 159) pursuant to Article 13(1) of Regulation (EC) No 1924/2006. EFSA Journal 2010; 8(2):1468, 17 pp.
 10. Martineau Adrian R, Jolliffe David A, Hooper Richard L, Greenberg Lauren, Aloia John F, Bergman Peter et al. Vitamin D supplementation to prevent acute respiratory tract infections: systematic review and meta-analysis of individual participant data. BMJ 2017; 356:i6583.
 11. Hewison M. Vitamin D and immune function: An overview. Proceedings of the Nutrition Society, 2012, 71, 50-61.
 12. Снопов С.А. Механизмы действия витамина D на иммунную систему // Медицинская иммунология. 2014. Т. 16. № 6. С. 499–530.
 13. Reins RY, McDermott AM. Vitamin D: Implications for ocular disease and therapeutic potential. Exp Eye Res. 2015 May;134:101-10.
 14. Yildirim P, Garip Y, Karci AA, Guler T. Dry eye in vitamin D deficiency: more than an incidental association. Int J Rheum Dis. 2016 Jan;19(1):49-54.
 15. Bae SH, Shin YJ, Kim HK, Hyon JY, Wee WR, Park SG. Vitamin D Supplementation for Patients with Dry Eye Syndrome Refractory to Conventional Treatment. Sci Rep. 2016 Oct 4;6:33083.
 16. Mohr SB, Gorham ED, Alcaraz JE, et al. Serum 25-hydroxyvitamin D and breast cancer in the military: a case-control study utilizing pre-diagnostic serum. Cancer Causes Control. 2013;24:495-504.
 17. McDonnell SL, Baggerly C, French CB, Baggerly LL, Garland CF, Gorham ED, Lappe JM, Heaney RP. Serum 25-Hydroxyvitamin D Concentrations ≥40 ng/ml Are Associated with >65% Lower Cancer Risk: Pooled Analysis of Randomized Trial and Prospective Cohort Study. PLoS One. 2016 Apr 6;11(4):e0152441.
 18. Lappe JM, Travers-Gustafson D, Davies KM, Recker RR, Heaney RP. Vitamin D and calcium supplementation reduces cancer risk: results of a randomized trial. Am J Clin Nutr. 2007 Jun;85(6):1586-91.
 19. Garland CF, Garland FC, Gorham ED, et al. The role of vitamin D in cancer prevention. Am J Public Health. 2006;96(2):252-261.
 20. Schlögl M, Holick MF. Vitamin D and neurocognitive function. Clin Interv Aging. 2014;9:559-568.
 21. Shipton EA, Shipton EE. Vitamin D and Pain: Vitamin D and Its Role in the Aetiology and Maintenance of Chronic Pain States and Associated Comorbidities. Pain Res Treat. 2015;2015:904967.
 22. Patrick RP, Ames BN. Vitamin D hormone regulates serotonin synthesis. Part 1: relevance for autism. FASEB J 2014;28:2398-2413
 23. Драпкина, О.М. Плейотропные эффекты витамина D / О.М. Драпкина, Р.Н. Шепель // Рациональная фармакотерапия в кардиологии. – 2016. – T. 12, № 2. – C.227-233.
 24. Дудинская Е.Н., Ткачева О.Н. Роль витамина D в развитии артериальной гипертензии. Кардиоваскулярная терапия и профилактика. 2012;11(3):77-81.
 25. Roger Bouillon, Annemieke Verstuyf. Vitamin D, Mitochondria, and Muscle. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, Volume 98, Issue 3, 1 March 2013, Pages 961–963.
 26. EFSA Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies (NDA); Scientific Opinion on the substantiation of a health claim related to vitamin D and risk of falling pursuant to Article 14 of Regulation (EC) No 1924/2006. EFSA Journal 2011;9(9):2382, 18 pp.
 27. Martineau AR, Cates CJ, Urashima M, Jensen M, Griffiths AP, Nurmatov U, Sheikh A, Griffiths CJ. Vitamin D for the management of asthma. Cochrane Database Syst Rev. 2016 Sep 5;9(9):CD011511.